by: Gundolf Kiefer >
copyright: 1989 Magic Disk 64/CP Verlag
CSDb entry: https://csdb.dk/sid/?id=2072
| Videoclock: | PAL 50Hz |
|---|---|
| SIDmodel: | Unknown |
| Datasize: | $07AE |
| Load Address: | $241A |
| Init Address: | $241A |
| Play Address: | $2452 |
| Songs: | 10 |
| Songlengths: | 3:37, 0:11, 0:02, 0:04, 0:02, 0:06, 0:02, 0:06, 0:02, 0:02 |
This page uses data collected by the HVSC Crew: https://www.hvsc.c64.org/
The following tools helped filling the database:
For SID playback Hermit's jsSID JavaScript SID player is being used.
For SID playback Jürgen Wothke's webSID JavaScript / WebAssembly SID player is being used.
The following tools helped rendering this website: