by: Kurt Heiden
copyright: 1989 Interplay
CSDb entry: https://csdb.dk/sid/?id=1343
| Videoclock: | NTSC 60Hz |
|---|---|
| SIDmodel: | Unknown |
| Datasize: | $0408 |
| Load Address: | $804A |
| Init Address: | $804A |
| Play Address: | $8056 |
| Songs: | 1 |
| Songlengths: | 0:33 |
| Playroutine: | Kurt_Heiden |
This page uses data collected by the HVSC Crew: https://www.hvsc.c64.org/
The following tools helped filling the database:
For SID playback Hermit's jsSID JavaScript SID player is being used.
For SID playback Jürgen Wothke's webSID JavaScript / WebAssembly SID player is being used.
The following tools helped rendering this website: