by: David M. Martin Jr.
copyright: 1986 Lucasfilm Games/Activision
CSDb entry: https://csdb.dk/sid/?id=17384
| Videoclock: | NTSC 60Hz |
|---|---|
| SIDmodel: | Unknown |
| Datasize: | $1C1A |
| Load Address: | $1BA4 |
| Init Address: | $26BF |
| Play Address: | $268A |
| Songs: | 25 |
| Songlengths: | 1:22, 0:53, 0:07, 0:20, 0:22, 0:01, 0:01, 0:02, 0:01, 0:01, 0:01, 0:02, 0:02, 0:01, 0:01, 0:07, 0:01, 0:04, 0:01, 0:01, 0:03, 0:01, 0:02, 0:03, 0:01 |
| Playroutine: | Chris_Grigg_2 |
TITLE: Underground [from the movie Labyrinth] ARTIST: David Bowie TITLE: Within You [from the movie Labyrinth] ARTIST: David Bowie TITLE: Within You [from the movie Labyrinth] ARTIST: David Bowie TITLE: As The World Falls Down [from the movie Labyrinth] ARTIST: David Bowie TITLE: Magic Dance [from the movie Labyrinth] ARTIST: David Bowie
This page uses data collected by the HVSC Crew: https://www.hvsc.c64.org/
The following tools helped filling the database:
For SID playback Hermit's jsSID JavaScript SID player is being used.
For SID playback Jürgen Wothke's webSID JavaScript / WebAssembly SID player is being used.
The following tools helped rendering this website: