by: Paul Norman
copyright: 1983 Cosmi
MUSICIANS/N/Norman_Paul/Forbidden_Forest.sid
CSDb entry: https://csdb.dk/sid/?id=21777
| Videoclock: | NTSC 60Hz |
|---|---|
| SIDmodel: | MOS6581 |
| Datasize: | $0C2A |
| Load Address: | $50C0 |
| Init Address: | $5A00 |
| Play Address: | $595A |
| Songs: | 18 |
| Songlengths: | 1:31, 0:09, 0:17, 0:02, 0:03, 0:01, 0:02, 0:04, 0:04, 0:01, 0:02, 0:01, 0:01, 0:01, 0:00, 0:04, 0:04, 0:10 |
| Playroutine: | Paul_Norman/Cosmi |
This page uses data collected by the HVSC Crew: https://www.hvsc.c64.org/
The following tools helped filling the database:
For SID playback Hermit's jsSID JavaScript SID player is being used.
For SID playback Jürgen Wothke's webSID JavaScript / WebAssembly SID player is being used.
The following tools helped rendering this website: