by: Michael Winterberg
copyright: 1987 Michael Winterberg
MUSICIANS/W/Winterberg_Michael/Wooloogie.sid
CSDb entry: https://csdb.dk/sid/?id=31586
| Videoclock: | PAL 50Hz |
|---|---|
| SIDmodel: | MOS6581 |
| Datasize: | $0E2C |
| Load Address: | $4100 |
| Init Address: | $412A |
| Play Address: | $415A |
| Songs: | 1 |
| Songlengths: | 3:36 |
| Playroutine: | Michael_Winterberg |
This page uses data collected by the HVSC Crew: https://www.hvsc.c64.org/
The following tools helped filling the database:
For SID playback Hermit's jsSID JavaScript SID player is being used.
For SID playback Jürgen Wothke's webSID JavaScript / WebAssembly SID player is being used.
The following tools helped rendering this website: