by: Stefan Reich (Jazzman)
copyright: 2002 Flugeldufel
MUSICIANS/J/Jazzman/Bluesbox.sid
CSDb entry: https://csdb.dk/sid/?id=46674
| Videoclock: | PAL 50Hz |
|---|---|
| SIDmodel: | MOS8580 |
| Datasize: | $0140 |
| Load Address: | $080A |
| Init Address: | $080A |
| Play Address: | $0000 |
| Songs: | 1 |
| Songlengths: | 0:52 |
This page uses data collected by the HVSC Crew: https://www.hvsc.c64.org/
The following tools helped filling the database:
For SID playback Hermit's jsSID JavaScript SID player is being used.
For SID playback Jürgen Wothke's webSID JavaScript / WebAssembly SID player is being used.
The following tools helped rendering this website: