by: Julian Potts (Japmaster) >
copyright: 1988 Mastertronic
MUSICIANS/J/Japmaster/Speed_Zone.sid
CSDb entry: https://csdb.dk/sid/?id=15552
| Videoclock: | PAL 50Hz |
|---|---|
| SIDmodel: | Unknown |
| Datasize: | $1145 |
| Load Address: | $BE3A |
| Init Address: | $BE3A |
| Play Address: | $C666 |
| Songs: | 1 |
| Songlengths: | 3:54 |
| Playroutine: | Ubik's_Musik |
This page uses data collected by the HVSC Crew: https://www.hvsc.c64.org/
The following tools helped filling the database:
For SID playback Hermit's jsSID JavaScript SID player is being used.
For SID playback Jürgen Wothke's webSID JavaScript / WebAssembly SID player is being used.
The following tools helped rendering this website: