by: Olav Mørkrid
copyright: 1989 The Shadows
MUSICIANS/M/Moerkrid_Olav/Wasted_Years_tune_4.sid
CSDb entry: https://csdb.dk/sid/?id=20783
| Videoclock: | PAL 50Hz |
|---|---|
| SIDmodel: | MOS6581 |
| Datasize: | $085A |
| Load Address: | $3000 |
| Init Address: | $3000 |
| Play Address: | $303A |
| Songs: | 1 |
| Songlengths: | 2:19 |
| Playroutine: | Olav_Moerkrid |
TITLE: Scout, Tune #1 (0:00) ARTIST: Jeroen Tel TITLE: Cybernoid, Tune #1 (1:48) ARTIST: Jeroen Tel
This page uses data collected by the HVSC Crew: https://www.hvsc.c64.org/
The following tools helped filling the database:
For SID playback Hermit's jsSID JavaScript SID player is being used.
For SID playback Jürgen Wothke's webSID JavaScript / WebAssembly SID player is being used.
The following tools helped rendering this website: