by: Glenn Rune Gallefoss (GRG)
copyright: 2008 SHAPE
MUSICIANS/B/Blues_Muz/Gallefoss_Glenn/Jim_Slim_Groove.sid
CSDb entry: https://csdb.dk/sid/?id=39461
| Videoclock: | PAL 50Hz |
|---|---|
| SIDmodel: | MOS6581 |
| Datasize: | $0CF8 |
| Load Address: | $C30A |
| Init Address: | $C30A |
| Play Address: | $C30F |
| Songs: | 1 |
| Songlengths: | 2:55 |
| Playroutine: | Geir_Tjelta/SIDDuzz'It |
This page uses data collected by the HVSC Crew: https://www.hvsc.c64.org/
The following tools helped filling the database:
For SID playback Hermit's jsSID JavaScript SID player is being used.
For SID playback Jürgen Wothke's webSID JavaScript / WebAssembly SID player is being used.
The following tools helped rendering this website: