by: Paul Hodgson
copyright: 1984 Taskset
MUSICIANS/H/Hodgson_Paul/Gyropod.sid
CSDb entry: https://csdb.dk/sid/?id=14245
| Videoclock: | PAL 50Hz |
|---|---|
| SIDmodel: | MOS6581 |
| Datasize: | $0D28 |
| Load Address: | $081A |
| Init Address: | $083E |
| Play Address: | $081A |
| Songs: | 5 |
| Songlengths: | 0:09, 0:18, 0:26, 0:04, 0:18 |
| Playroutine: | ?Paul_Hodgson |
TITLE: Symphony for Organ No. 5 in F minor, Op. 42 No. 1 ARTIST: Charles-Marie Widor COMMENT: Excerpt from Widor's 5th Organ Symphony. TITLE: Symphony for Organ No. 5 in F minor, Op. 42 No. 1 ARTIST: Charles-Marie Widor COMMENT: Excerpt from Widor's 5th Organ Symphony.
This page uses data collected by the HVSC Crew: https://www.hvsc.c64.org/
The following tools helped filling the database:
For SID playback Hermit's jsSID JavaScript SID player is being used.
For SID playback Jürgen Wothke's webSID JavaScript / WebAssembly SID player is being used.
The following tools helped rendering this website: