by: Jeroen Tel
copyright: 1988 Maniacs of Noise
MUSICIANS/T/Tel_Jeroen/Alloyrun_v2.sid
CSDb entry: https://csdb.dk/sid/?id=50198
| Videoclock: | PAL 50Hz |
|---|---|
| SIDmodel: | MOS6581 |
| Datasize: | $160D |
| Load Address: | $107A |
| Init Address: | $2650 |
| Play Address: | $107A |
| Songs: | 3 |
| Songlengths: | 6:50, 0:46, 0:04 |
| Playroutine: | MoN/FutureComposer |
This page uses data collected by the HVSC Crew: https://www.hvsc.c64.org/
The following tools helped filling the database:
For SID playback Hermit's jsSID JavaScript SID player is being used.
For SID playback Jürgen Wothke's webSID JavaScript / WebAssembly SID player is being used.
The following tools helped rendering this website: