by: Michael Winterberg
copyright: 1986 Michael Winterberg
MUSICIANS/W/Winterberg_Michael/Synth_Music_III.sid
CSDb entry: https://csdb.dk/sid/?id=31569
| Videoclock: | PAL 50Hz |
|---|---|
| SIDmodel: | MOS6581 |
| Datasize: | $10E7 |
| Load Address: | $8E00 |
| Init Address: | $8E2A |
| Play Address: | $8E5A |
| Songs: | 1 |
| Songlengths: | 3:16 |
| Playroutine: | Michael_Winterberg |
TITLE: Duel [from the movie Electronic Dreams] ARTIST: Giorgio Moroder
This page uses data collected by the HVSC Crew: https://www.hvsc.c64.org/
The following tools helped filling the database:
For SID playback Hermit's jsSID JavaScript SID player is being used.
For SID playback Jürgen Wothke's webSID JavaScript / WebAssembly SID player is being used.
The following tools helped rendering this website: