by: Chester Claff
copyright: 1996 Chester Claff
MUSICIANS/C/Claff_Chester/Theme_1_by_Chet_Claff.sid
CSDb entry: https://csdb.dk/sid/?id=55013
| Videoclock: | NTSC 60Hz |
|---|---|
| SIDmodel: | Unknown |
| Datasize: | $05AE |
| Load Address: | $7D2B |
| Init Address: | $7D4A |
| Play Address: | $7D5A |
| Songs: | 1 |
| Songlengths: | 1:11 |
| Playroutine: | Basically_Music |
This page uses data collected by the HVSC Crew: https://www.hvsc.c64.org/
The following tools helped filling the database:
For SID playback Hermit's jsSID JavaScript SID player is being used.
For SID playback Jürgen Wothke's webSID JavaScript / WebAssembly SID player is being used.
The following tools helped rendering this website: