by: Michael Winterberg
copyright: 1986 Speedi Systems
MUSICIANS/W/Winterberg_Michael/Up_and_Down_Special.sid
CSDb entry: https://csdb.dk/sid/?id=31581
| Videoclock: | PAL 50Hz |
|---|---|
| SIDmodel: | MOS6581 |
| Datasize: | $0C73 |
| Load Address: | $3000 |
| Init Address: | $302A |
| Play Address: | $305A |
| Songs: | 1 |
| Songlengths: | 4:25 |
| Playroutine: | Michael_Winterberg |
This page uses data collected by the HVSC Crew: https://www.hvsc.c64.org/
The following tools helped filling the database:
For SID playback Hermit's jsSID JavaScript SID player is being used.
For SID playback Jürgen Wothke's webSID JavaScript / WebAssembly SID player is being used.
The following tools helped rendering this website: