by: Henning Rokling
copyright: 1989 Network/Panoramic Designs
MUSICIANS/R/Rokling_Henning/Maximum_Retaliation.sid
CSDb entry: https://csdb.dk/sid/?id=24514
| Videoclock: | PAL 50Hz |
|---|---|
| SIDmodel: | Unknown |
| Datasize: | $1531 |
| Load Address: | $0D6A |
| Init Address: | $11C7 |
| Play Address: | $0D6A |
| Songs: | 5 |
| Songlengths: | 6:04, 0:10, 0:16, 1:02, 0:06 |
| Playroutine: | Olav_Moerkrid |
This page uses data collected by the HVSC Crew: https://www.hvsc.c64.org/
The following tools helped filling the database:
For SID playback Hermit's jsSID JavaScript SID player is being used.
For SID playback Jürgen Wothke's webSID JavaScript / WebAssembly SID player is being used.
The following tools helped rendering this website: